Oktatóink

Bálványos Miklós

A vendéglátás családunkban apáról fiúra száll, mivel édesapám és a testvérem is ezt a szép hivatást választotta.

Már gyermekként elkápráztatott a szállodák és az éttermek csillogása; ezért nem meglepő, hogy én is édesapám nyomdokaiba léptem. A vendéglátó ipari szakközépiskola elvégzése után szerencsémre sikerült elhelyezkednem egy belvárosi szállodában, a Hotel Tavernában, ami egy nagy ugródeszka volt számomra ebben a szakmában.
Ezután számos neves szállodában megfordultam, olyanokban, mint a Grand Hotel Ramada, Marriott Hotel és a Kempinski Hotel. Ekkor jött el számomra az idő, amikor kipróbáltam magamat külföldön is.
A hajózás mellett döntöttem, mert a vendéglátásnak ez a formája mindig is nagyon érdekelt. Lehetőségem nyílt arra, hogy különböző luxus óceán-, és folyami hajókon dolgozhassak. Emellett hosszabb időt töltöttem Amerikában, ahol egy Crown Plaza hotelben és egy Marriott szállodában is dolgozhattam.

Jelenleg több iskolában is tanítok óraadó tanárként, ahol remélem, egyre több diáknak tudom átadni a szakmai-, és élettapasztalataimat.